FORUM PESCUITUL - Pescar Hoinar prin Romania
Forumul pescarilor din Romania . Iti plac pestii , pescuitul , iesirile in natura ? Aici este locul tau de pe internet....Tehnici de pescuit , nade si momeli pentru pesti , scule de pescuit , barci pentru pescari , specii de pesti , discutii despre pescuit , aici le gasesti . Informatii despre balti , pesti rapitori, Delta Dunarii , pescuit pe Dunare , solunar, salau , crap , caras , stiuca , biban, voblere , twistere , lansete si mulinete pentru pescari, magazin de pescuit , retete , bors de peste , peste la gratar , peste la cuptor , plachie de peste....Pentru toti pescarii din Romania....FIR INTINS !
Lista Forumurilor Pe Tematici
FORUM PESCUITUL - Pescar Hoinar prin Romania | Reguli | Inregistrare | Login

POZE FORUM PESCUITUL - PESCAR HOINAR PRIN ROMANIA

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
ubytzika_senzuala 23 ani
Femeie
23 ani
Vrancea
cauta Barbat
22 - 45 ani
FORUM PESCUITUL - Pescar Hoinar prin Romania / PESCUIT LA DUNARE SI IN DELTA DUNARII / cazare si indicatii pentru un concediu in delta dunarii  
Autor
Mesaj Pagini: 1
cotoiul435
Membru

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 1
Va salut !
Doresc sa-mi petrec o parte din concediu in delta dunarii, in luna august.
Am nevoie in primul rand de o gazda serioasa.Deci daca imi puteti recomanda una v-as fi recunoscator.
Intrucat nu am mai fost niciodata, am nevoie de ceva sfaturi .
Vreau sa pescuiesc in general la rapitor.
Multumesc anticipat !
435


pus acum 13 ani
   
Ionut Pescaru
Membru

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 6
dupa parerea mea depinde mult daca mergeti singur sau in grup cu familia, daca mergeti singur puteti sa va cazati la o
casa din delta de obicei cam toti pescari au 1- 2 camere vara pentru musafiri si pretul nu este mare cam 50 70 ron pe
noapte .economic se ajunge in toate localitatile din delta cu navele de pasageri.daca optati pt aceasta forma pot vorbii
la mila sau la crisan cu un localnic dar sint convins ca unde mergeti in delta veti gasi locuri de cazare cei drept in
august este plin sezon si este cam aglomerat.daca mergeti in grup cu familia eu va recomand sa alegeti o pensiune sa
negociati pretul pentru ca nu toata lumea poate sa mearga la peste mai ales la rapitori unde se da clar din barca si nu
pot pescui mai mult de 2 -3 pescari din aceiasi barca.in grup este destul de avantajos si transportul cu o barca rapida
pt 8 persoane va costa cam 50 60 roni \pers sa ajungeti in mijlocul deltei .in functie de gradul de confort pe care il
doriti eu zic ca va incadrati cu 100\ron pe zi cu toate mesele incluse .delta in general este cam scumpa din cauza
transportului si a faptului ca la spining trebuie sa pescuiti din barca si sa va deplasati


pus acum 13 ani
   
Ionut Pescaru
Membru

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 6
eu va mai recomand pina la primavara aveti mult timp la dispozitie asa ca ar fi bine sa vizionati forumul sint o gramada
de informatii cu privire la tehnica de pescuit si locuri de pescuit .eu locuiesc la tulcea si toata vara sint in delta
dar si eu plec in fiecare an in concediu la munte la lipan si pastrav asa ca toata iarna studiez forumul flytyng si
chiar daca merg in alte tari acolo gasesc toate informatiile despre riuri si tehnica pentru a-mi putea programa si
organiza unconcediu placut


pus acum 13 ani
   
random
Membru

Inregistrat: acum 9 ani
Postari: 1
Cabana "0" Litcov va propune cele mai accesibile conditii de cazare atat din punct de vedere al drumului cat
si al preturilor!!!
Situata pe bratul Sf Gheorghe,in dreptul localitatii Victoria,strategic,la confluenta Dunarii cu Canalul
Litcov,canal ce leaga bratul Sf Gheorghe de Sulina intr o zona mirifica pe un teren de 7000mp cu 500ml
deschidere la Dunare si 300ml deschidere la Canal Litcov va faciliteaza 2 variante usoare de acces:
1-din localitatea Victoria,la biserica,stanga spre rampa de lansare a barcilor..
2-din Nufaru se traverseaza cu bacul apoi spre canal Litcov chiar la confluenta acestuia cu dunarea

optiuni de cazare:

-casa stil lipovenesc-3 dormitoare+1 bucatarie+grup sanitar

-zona deosebita si linistita de campare corturi si rulote pe malul dunarii si al canalului infrumusetata de
existenta multor salcii batrane.

Locuri de pescuit foarte productive vizand specii precum crap,som,salau,avat.
Zona detine un istoric bogat in capturarea unor trofee de exceptie!!!

Preturi negociabile si de bun simt!

persoana contact:Gheorghe Memet 0741.224.924

cazare indicatii pentru concediu delta dunarii cabana litcov propune cele mai accesibile conditii

37.6KB


pus acum 9 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la