FORUM PESCUITUL - Pescar Hoinar prin Romania
Forumul pescarilor din Romania . Iti plac pestii , pescuitul , iesirile in natura ? Aici este locul tau de pe internet....Tehnici de pescuit , nade si momeli pentru pesti , scule de pescuit , barci pentru pescari , specii de pesti , discutii despre pescuit , aici le gasesti . Informatii despre balti , pesti rapitori, Delta Dunarii , pescuit pe Dunare , solunar, salau , crap , caras , stiuca , biban, voblere , twistere , lansete si mulinete pentru pescari, magazin de pescuit , retete , bors de peste , peste la gratar , peste la cuptor , plachie de peste....Pentru toti pescarii din Romania....FIR INTINS !
Lista Forumurilor Pe Tematici
FORUM PESCUITUL - Pescar Hoinar prin Romania | Reguli | Inregistrare | Login

POZE FORUM PESCUITUL - PESCAR HOINAR PRIN ROMANIA

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
polly__ din Brasov
Femeie
24 ani
Brasov
cauta Barbat
24 - 47 ani
FORUM PESCUITUL - Pescar Hoinar prin Romania / LEGISLATIE PESCUIT / PERMISE de PESCUIT  
Autor
Mesaj Pagini: 1
APS-HD
Membru de baza

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 216
Conducerea ANPA are in vedere sa introduca pe viitor Permisele anuale de pescuit electronice tip Card .
Pentru implementarea lor s-au cerut fonduri Europene.


pus acum 12 ani
   
alcatraz.1956
Membru de baza

Din: Craiova
Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 197
asta e o treaba buna, dar nu-l vad pe gheorghe venind pe balta cu cititorul de carduri sa te verifice. ii trebuie scolarizare sa se invete cu butoanele si cum banii sunt putini...

_______________________________________
I don't need sex! The Government fucks me every day.

pus acum 12 ani
   
Drignei
Veteran

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3056
imi amintii de bancul ala:
- Tataie, matale de ce nu strigi "ura!" ?
- Taica, la mine ura e-n suflet........
(hai ca nu e off-topic...)


pus acum 12 ani
   
Modigliani
Moderator

Din: Atlantida
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8751
Vineri in sediul ARBDD ( Tulcea ) am avut o mare surpriza . Fiind acolo sa platesc taxa de acces in rezervatie ni se solicita si taxa pentru PERMIS DE PESCUIT intrucat orice alt permis , eliberat de ANPA ( individual sau printr-o asociatie ) ..... NU ARE VALABILITATE .

Concret , pentru 30 RON ( pentru un an ) se elibereaza PERMIS DE PESCUIT valabil strict in Delta Dunarii si este complementar permisului ARBDD .


pus acum 12 ani
   
APS-HD
Membru de baza

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 216
Este o mare aiureala nu au cadru legal sa incaseze bani suplimentar pentru permis de pescuit .
Am avut si eu citeva cazuri de acest fel semnalate telefonic de membri ai Asociatiei noastre iar eu i-am rugat pe cei care solicitau aceasta suma de bani de la pescari sa ii amendeze pentru ca pescuiesc fara permis de pescuit iar eu le voi face Plingere penala pentru abuz in serviciu . Cind auzeau de asa ceva bateau in retragere si lasau pescarii in pace . Nu le mai trebuiau bani in plus.


pus acum 12 ani
   
valy
MEMBRU DE ONOARE

Din: ALEXANDRIA
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 1589
Astazi in sfarsit am intrat in posesia permisului de la ANPA ! Pacat cai .......prohibitie ca tare as mai fi dat o tura pe la Dunare sa`ncerc ceva . Ieri am fost la Bulgari cu bicicleta pe la Feriboatul de la Zimnicea .CRescuta asa cum ai sta EI bine ,dar si AMR-ul e in scadere  !!!!

permise pescuit astazi sfarsit intrat posesia permisului anpa pacat cai tare mai dat tura dunare MEMBRU DE ONOARE

42.8KB


pus acum 12 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la