FORUM PESCUITUL - Pescar Hoinar prin Romania
Forumul pescarilor din Romania . Iti plac pestii , pescuitul , iesirile in natura ? Aici este locul tau de pe internet....Tehnici de pescuit , nade si momeli pentru pesti , scule de pescuit , barci pentru pescari , specii de pesti , discutii despre pescuit , aici le gasesti . Informatii despre balti , pesti rapitori, Delta Dunarii , pescuit pe Dunare , solunar, salau , crap , caras , stiuca , biban, voblere , twistere , lansete si mulinete pentru pescari, magazin de pescuit , retete , bors de peste , peste la gratar , peste la cuptor , plachie de peste....Pentru toti pescarii din Romania....FIR INTINS !
Lista Forumurilor Pe Tematici
FORUM PESCUITUL - Pescar Hoinar prin Romania | Reguli | Inregistrare | Login

POZE FORUM PESCUITUL - PESCAR HOINAR PRIN ROMANIA

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
ElizaElizaiubi Profile
Femeie
23 ani
Satu Mare
cauta Barbat
23 - 53 ani
FORUM PESCUITUL - Pescar Hoinar prin Romania / PESCUITUL PE RAURI (altele decat Dunarea) / pescuit pe Siret  
Autor
Mesaj Pagini:  1 2
tzu_tzu_rel
Membru de baza

Din: Galati
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 246
tot ce-i peste 3 - 4 kg.. pe toti ii bag la sforlac si-i ascund bine! Cateva reguli: tine bine minte unde ii pui, in caz ca apa creste si se tulbura poti sa-l cauti si o 1 h cum am patit eu, imi inghetau picioarele..l-am gasit in ultimul moment, nu mai rezistam in apa aia, cizme nu aveam..

a doua: lasa putin spatiu intre ei, sa nu se incurce..altfel ai sa te bagi mereu sa-i descalcesti..si ai sa te enervezi(cat e vara, e bine, cum e acum..)

a treia: nu-i priponi pe langa cioate,ragalii in mal..au un dar de a se baga..si iar te bagi in apa, cum am patit eu, am lasat funia prea lunga si s-a bagat in mal, s-a strans foarte bine prin toate cracile posibile! Ia si dezbraca-te...a fost bine, era vara..dar ce te faci acum?
Si ar mai fi cateva, dar adaug in caz ca-mi amintesc. Tot ce am zis mai sus, sunt regula la mine! Dar cand te ia ''valul'' capturii, nu prea mai tii cont..si mai dau chix..din cand in cand! 
Iti recomand din toata inima sa-i legi..e mai sigur, decat sa le tai cosorul, aripioara de la anala, mai bine ii pui unde stii tu, nu stau ingramaditi.. lasa juvelnicul pt. maruntis..eu  asa fac..daca-l fura..nu ma supar pt 3 5 platici..


_______________________________________
''Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima''

pus acum 12 ani
   
Nelutu
Membru activ

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 46
Nu-mi dau seama cum ai inteles tu ca leg eu crapul de ramane doar capul??? Am zis ca-l priponesc de buza de jos, se face o mica incizie in buza de jos (dupa marginea aia carnoasa) si se "priponeste" prin acea incizie, crapul sta fara probleme zile intregi, chiar si mai mare de 10 kg., ancorat doar de acea buza. Ma feresc sa bag ata prin branhii, chiar daca nu chiar printre ele. Personal n-am incercat si nici nu vreau sa fac asta, daca zici ca-i bine, felicitari, dar eu nu vreau ca, dupa doua-trei zile, sa nu pot elibera pestele in conditii optime in caz ca m-am razgandit si nu il mai iau acasa

pus acum 12 ani
   
tzu_tzu_rel
Membru de baza

Din: Galati
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 246
Ma rog, fiecare cu stilul lui..daca tu il tii asa si sta, foarte bine.. De cand ii leg prin metoda mea...de zeci de ani.. nu am avut probleme..as fi  curios sa vad cum ii leaga si altii 

_______________________________________
''Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima''

pus acum 12 ani
   
tzu_tzu_rel
Membru de baza

Din: Galati
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 246
Unu` de prin vara..ca mi-am dus aminte..ce vremuri bune erau...acum am observat , am mai pus o data poza.. scuzele de rigoare !!! Rog sa se stearga daca se poate ..sa se faca loc altor poze !

pescuit siret unu` prin vara..ca mi-am dus aminte..ce vremuri bune observat mai pus data poza..

30KB

Modificat de tzu_tzu_rel (acum 12 ani)


_______________________________________
''Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima''

pus acum 12 ani
   
tzu_tzu_rel
Membru de baza

Din: Galati
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 246
Iar asta e unul din toamna...l-am pacalit la patrat ! Pacat ca acum Siretul e tulbure..si e mare..ar trebui sa puna botu`..apa e ''calduta''..

pescuit siret iar asta unul din pacalit patrat pacat acum siretul mare..ar trebui puna botu`..apa

57.4KB


_______________________________________
''Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima''

pus acum 12 ani
   
tzu_tzu_rel
Membru de baza

Din: Galati
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 246
Poza de pus in rama !

pescuit siret poza pus rama

42.6KB


_______________________________________
''Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima''

pus acum 12 ani
   
Pagini:  1 2  

Mergi la